Aký stres zažíva psík vytrhnutý z domáceho prostredia?

Pes. Dovolenka. Práca. Čas. Čo s tým? Ako to vyriešiť? Najlepším východiskom je dovolenka so psom, aby sme boli spokojní aj my, aj náš štvornohý člen rodiny, či možnosť brať si psíka do práce, aby doma netrpel tým, že nemôže ísť von a urobiť tak nevyhnutnú fyziologickú potrebu.

Priznajme si však, že nie vždy a všade sa dá ísť s našim chlpatým miláčikom do hotela, penziónu, na pláž, či ho brávať do práce, v ktorej strávite denne viac ako…ani sa neodvážim napísať koľko hodín a Váš psík len čaká a čaká a čaká.

Aké máte možnosti, ak nechcete psíka nechať samého?

Už aj na Slovensku sa začala písať história hotelov pre psov, v ktorých ponúkajú rôzne služby týkajúce sa psíkov, od ubytovania, stravovania, venčenia, salónu a tak ďalej. Nie raz som počula „psa už do hotela nedám! Chudák, smrdel, bol pochudnutý, zahriaknutý, bol tam zatvorený v klietke! Nikdy viac!“

Nehovorím, že nie sú aj hotely pre psov, kde sa ľudia opakovane vracajú so svojimi zverencami, lebo sú spokojní a psík sa dokonca teší, lebo vždy, keď tam príde, má priateľov na hranie, sú tam ľudia, ktorí naozaj majú psíkov radi a pristupujú k nim s láskou a snažia sa im vynahradiť  neprítomnosť ich milovaného človeka.

Skutočnosť, že ľudia majú zlú skúsenosť s hotelmi pre psov, tu zrejme bude dovtedy, kým sa nezmenia zákony, ktoré by chránili zvieratá, zákony, na základe ktorých by bol prísny postih za zlé, neprimerané zaobchádzanie, či týranie zvierat a ktoré by nepovažovali zviera, teda aj psa, za vec.

Každý, kto má svojho psíka rád, vie, že každé jedno odlúčenie je pre psa ťažké, najmä, ak psík nie je na odchody svojho „pánička“ navyknutý a o to ťažšie, ak sa k odlúčeniu pridá aj zmena prostredia, v ktorom má psík prečkať neprítomnosť svojho dvojnohého člena rodiny.

Psy nevedia, prečo odchádzame z domu, bez nich, nechápu tomu.

Je vedecký preukázané, že psy o nás aj snívajú, z čoho sa dá dedukovať, ako sú na nás naši psí miláčikovia naviazaní a ako nás milujú. Čo sa asi premieta v hlave nášho psíka, keď odchádzame bez neho preč, skúmala organizácia Battersea Dogs & Cats Home so sídlom v Anglicku, ktorá sa zaoberá záchranou psov a mačiek. Podľa výsledkov ich výskumu pes myslí len na jedno, keď ho nechávame samého doma…“On ma opúšťa!“  A ak k tomu pridáme aj to, že ho odvezieme do cudzieho prostredia, nechcime vedieť, koľko stresu a strachu sa zrazu nahromadí v našom psíkovi.

Naša spoločnosť prichádza s novinkou, ktorá  napomôže aspoň čiastočne odbúrať stres a strach Vášho miláčika z odlúčenia a zo zmeny prostredia, či už počas dňa, počas dlhšie trvajúcej pracovnej cesty alebo dovolenky.

Naše pestúnky zabezpečia venčenie psíka počas dňa podľa dohody, vyplnia jeho čakanie na Vás, ale čo je najdôležitejšie, psík vždy zostane v domácom prostredí. Psík počas prechádzky spotrebuje nahromadenú energiu a po príchode domov môže opäť snívať o svojom človeku a o jeho návrate k nemu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *